Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kercova.net - Njė copė e kėrēovės nė internet Forum Index
   Diskutime pa kufi
     Kush e kendon dhe si e ka titullin kenga?
Regjistrohu qė tė postosh

Threaded | Te rejat para Tema e kaluar | Tema e ardhėshme | Nė fund
Postuesi Nyjet
sweet_girl
Postuar nė: 2008/5/19 2:45
Quite a regular
Anėtarsuar mė: 2008/5/17
Vjen nga:
Replika: 62
Kush e kendon dhe si e ka titullin kenga?
Mund te shkruni ca vargje nga teksti i nje kenge ose thjesht refrenin per te gjet 'Kengetarin/en dhe Titullin e kenges'

Fillojm me nje kenge te muzikes te lehte...

~
Prape ket nate ne mendje te kam,
yjet dhe hena bashke me mua jane
prape gjumi nuk me merr...
ket ndjenje se kisha asnjeher.

*E gjeni dot?*

nese e gjeni pastaj jepni nju nje strof kenge
Postuesi Nyjet
kercova-girl
Postuar nė: 2008/5/19 7:25
Home away from home
Anėtarsuar mė: 2007/12/26
Vjen nga: Kercove
Replika: 229
Re: Kush e kendon dhe si e ka titullin kenga?
emmmmm ..... kete keng e kendon Ermal Fejzullahu , titulli i kenges me duket se eshte Prap Kete Nate ( sjem shume e sigurt per titullin )


haj te teshtej te shofim a do e gjini kush e kendon kete keng :

.........ref.
sot ma dha zanin bilbili
m'ka than trulli e po m'thot gjaku
tju dergoj ku do qe jeni
t'faleshet nga ky gur pragu
ja kam dhene letren dallnyshes
atje t'rri prap n'fluturim
ne cdo djep e ne cdo voter
t'faleshet atdheut tim
letra thot se ka bilbila
s'me zen gjumi e m'djeg malli
ne dhe te huj su ndezkan yjet
po su k'nu nji keng shqiptari
amanetin mos harroni
ju kapi kosova e kuqe
ne cdo shkrep e plis te bardh
dhe per ju e cel nje lule
Postuesi Nyjet
Admin
Postuar nė: 2008/5/19 10:03
Webmaster
Anėtarsuar mė: 2007/11/19
Vjen nga: solothurn
Replika: 208
Re: Kush e kendon dhe si e ka titullin kenga?
"Ne dhe tė huaj su ndezkan yjet, Po su kendu njė kėngė Shqiptari"

Eshte kenga:
ILir Shaqiri - Vjen nje Leter


Thejsht kenga me e bukur shqipe.

KUSH I KENON KETO VARGJE:

"Tuj shetit rreth Drinit te Zi,
Dysh mu ca zemra per ty.
Ē'mu ēa zemra e ē'mu vra balli,
Te dy syte mi dogji malli"

Morra shkronja e gjeta fjalė
Ku ėshtė shkrue gjuh e gjallė
Ku u nis e ku udhė gjeti,
Si valdrini ALFABETI"


----------------
Dhe thėnia e vjetėr e Heraklitit Sec m'u kujtua sot pėr dreq: "Tė zgjuarit janė bashke ne botė, Kurse te fjeturit janė veē".

Postuesi Nyjet
kercova-girl
Postuar nė: 2008/5/20 13:38
Home away from home
Anėtarsuar mė: 2007/12/26
Vjen nga: Kercove
Replika: 229
Re: Kush e kendon dhe si e ka titullin kenga?
Kengetari Premton Voka

Titulli e kenges Problem
Postuesi Nyjet
Admin
Postuar nė: 2008/5/20 15:49
Webmaster
Anėtarsuar mė: 2007/11/19
Vjen nga: solothurn
Replika: 208
Re: Kush e kendon dhe si e ka titullin kenga?
Gabim mund te provosh perseri, por kesaj here je gabim


----------------
Dhe thėnia e vjetėr e Heraklitit Sec m'u kujtua sot pėr dreq: "Tė zgjuarit janė bashke ne botė, Kurse te fjeturit janė veē".

Postuesi Nyjet
kercova-girl
Postuar nė: 2008/5/21 7:43
Home away from home
Anėtarsuar mė: 2007/12/26
Vjen nga: Kercove
Replika: 229
Re: Kush e kendon dhe si e ka titullin kenga?
emmm ...... ndryshe se dii, une kam degju se ai e kendon kete keng po a mundesh te ma tregojsh ti se kush e kendon se une se di ma ndryshe oki te prsh klm
Postuesi Nyjet
Admin
Postuar nė: 2008/5/21 8:24
Webmaster
Anėtarsuar mė: 2007/11/19
Vjen nga: solothurn
Replika: 208
Re: Kush e kendon dhe si e ka titullin kenga?
"Shkurte Fejza - Mora rrugė kah Manastiri" eshte kjo kenga mbasi nuk u pergjigj asnji ja pergjija
Kaloni multi interesant hahaha


----------------
Dhe thėnia e vjetėr e Heraklitit Sec m'u kujtua sot pėr dreq: "Tė zgjuarit janė bashke ne botė, Kurse te fjeturit janė veē".

Postuesi Nyjet
kercova-girl
Postuar nė: 2008/5/24 7:59
Home away from home
Anėtarsuar mė: 2007/12/26
Vjen nga: Kercove
Replika: 229
Re: Kush e kendon dhe si e ka titullin kenga?
okii ....

Do e shkruj fillimin e kenges dhe ju gjinje se kush e kendon :P

Baby ti je bitch e bukur e mire por bitch
Me trup figure te mire po prapseprap je bitch
Tona kushtet I pate kampshtepizen afer detit
Po kurven sikur ti smun e man afer vetit
Shoqet e tua jane martu ti vazhdo rrugen e vjeter
Ti je vetem nje bitch dhe me asnje gje tjeter
Luftova per ty po ti krejt ndryshe ma ktheve
Ishe femna ime po shokve te mi ua theve
Sta kom prish kurre tona senet ti kom ble .................
Postuesi Nyjet
anita
Postuar nė: 2008/5/27 9:47
Just can't stay away
Anėtarsuar mė: 2007/11/23
Vjen nga:
Replika: 128
Re: Kush e kendon dhe si e ka titullin kenga?
kercova-girl TI JE BITCH hahaha pak shaka.

Kenga eshe : "Etno Engjujt - Ti Je Bitch"


Kush i kendon keta vargje:

Alamet ne zemeren tende dashuria ime e vjeter,
A Vi un ne enderrat e tua apo vjen dikush tjeter.
Midis lulesh te kesaj bote
Syri im vec ty te sheh.
Vendoje doren ne zemren time.
Degjoje per ty si rreh.

Bye bye
Threaded | Te rejat para Tema e kaluar | Tema e ardhėshme |

Regjistrohu qė tė postosh
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.